אוננות: מדריך מקיף לעונג עצמי

פורסם ב: סקס

אוננות: מדריך מקיף לעונג עצמי

53 גולשים קראו מאמר זה | 0 תגובות פורסמו

אוננות, הידועה גם בשם הנאה עצמית או גירוי עצמי, היא פעולה של נגיעה או גירוי איברי המין של עצמך להנאה מינית. למרות שזה חלק נורמלי ובריא של ההתנהגות המינית האנושית, זה כבר זמן רב נושא טאבו בתרבויות רבות כבר אפוף מיתוסים ותפיסות שגויות. בתקופה האחרונה, עם זאת, חל שינוי בעמדות כלפי אוננות וקבלה גוברת של היתרונות שלה, מה שמוביל לדיונים פתוחים יותר ומידע מדויק על צורה טבעית זו של ביטוי מיני.

היסטוריה של אוננות

מעשה האוננות תועד לאורך ההיסטוריה האנושית, עם עדויות לעיסוקו עוד מימי תרבויות עתיקות. לדוגמה, למצרים הקדמונים היה אל בשם מין שהיה אלוהות הפוריות וההנאה המינית, המתוארת לעתים קרובות עם פין זקוף וידו עליו. האל היווני פריאפוס, הידוע בזקפתו הגדולה והקבועה, זכה גם הוא לכבוד על תפקידו בהנאה מינית. דוגמאות אלה מראות כי אוננות לא רק התקבלה אלא גם נחגגה בימי קדם.

עם זאת, ככל שהחברות נעשו שמרניות יותר ונשלטו על ידי אמונות דתיות, אוננות הפכה לסטיגמה ונתפסה כמעשה חטא ולא מוסרי. זאת מתוך אמונה שיש לחוות הנאה מינית רק במסגרת הנישואין לצורך הולדה. השקפה זו הייתה נפוצה בטקסטים דתיים רבים, מה שהוביל לדמוניזציה של אוננות וליצירת עמדות שליליות כלפיה.

פורטל מומלץ www.ayakohamada.com
מיתוסים ותפיסות מוטעות

אחד המיתוסים הגדולים ביותר סביב אוננות הוא שהיא מזיקה ויכולה להוביל לבעיות בריאות פיזיות ונפשיות. אמונה זו מבוססת על הרעיון שאוננות מדלדלת את האנרגיה והחיוניות של האדם, מה שמוביל לחולשה ואף למחלה פיזית.

עם זאת, אין ראיות התומכות בטענה זו. למעשה, לאוננות יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים רבים, כגון הפחתת מתח וחרדה, קידום הרפיה ושחרור מתח מיני. כמו כן, אין לה השפעה שלילית על בריאותו הגופנית של האדם ואין לה קשר למחלות כרוניות.

תפיסה מוטעית נוספת היא שאוננות מיועדת רק למי שרווק או בעל חשק מיני נמוך. זה לא נכון, מכיוון שאנשים מכל סטטוסי היחסים וההעדפות המיניות עוסקים באוננות. היא חלק טבעי מהמיניות האנושית ואינה קובעת את רצונותיו או יכולותיו המיניות של האדם.

היתרונות של אוננות

לאוננות יתרונות רבים, פיזיים ונפשיים כאחד, התורמים לרווחה הכללית. הנה כמה מהם:

1. הפגת מתח וחרדה: אוננות משחררת הורמוני הרגשה טובה כמו אנדורפינים, דופמין ואוקסיטוצין, שיכולים לשפר את מצב הרוח ולהפחית מתח וחרדה.

2. חקירה מינית וגילוי עצמי: אוננות מאפשרת לאנשים לחקור את גופם וללמוד מה מרגיש להם טוב, מה שמוביל להבנה טובה יותר של הרצונות והצרכים המיניים שלהם.

3. שיפור התפקוד המיני וההנאה: אוננות קבועה יכולה לעזור להגביר את העוררות המינית ולשפר את הסיבולת המינית, מה שמוביל לחוויה מינית מספקת יותר עם בן זוג.

4. הקלה על כאבים: שחרור אנדורפינים במהלך אוננות יכול לעזור להקל על הכאב, בין אם זה כאבי מחזור, כאבי ראש או אי נוחות פיזית אחרת.

5. שינה משופרת: ההרפיה שחווים לאחר אורגזמה יכולה לעזור להירדם ולקדם איכות שינה טובה יותר.

ניפוץ מיתוסים: ניפוץ תפיסות מוטעות נפוצות לגבי אוננות

כאמור, ישנם מיתוסים רבים ותפיסות מוטעות סביב אוננות. הנה כמה נפוצים והאמת מאחוריהם:

מיתוס: אוננות עלולה להוביל לעיוורון או לנשירת שיער.
האמת: אין ראיות מדעיות התומכות בטענה זו. למעשה, לאוננות אין השפעה שלילית על ראיית האדם או צמיחת שיערו.

מיתוס: רק גברים מאוננים.
האמת: אוננות היא סוג של ביטוי מיני לאנשים מכל המינים והנטיות המיניות. כל מי שיש לו איברי מין יכול לעסוק באוננות.

מיתוס: אוננות מיועדת רק למי שלא מצליח למצוא פרטנרים מיניים.
האמת: אוננות היא חלק נורמלי ובריא במיניות האדם, ללא קשר למצב הזוגי.

מיתוס: אוננות היא סימן לסטייה מינית או מחלת נפש.
האמת: אוננות היא צורה טבעית ונורמלית של ביטוי מיני. זה לא סימן למחלת נפש או סטייה.

מדברים על אוננות

שבירת הטאבו סביב אוננות מתחילה בשיחות פתוחות וכנות עליה. חשוב לחנך אנשים על העובדות ולהפריך את המיתוסים סביב צורה טבעית זו של ביטוי מיני. הורים צריכים גם לנהל שיחות פתוחות ומותאמות גיל עם ילדיהם על אוננות, ללמד אותם שזה חלק נורמלי ובריא של ההתפתחות שלהם.

בנוסף, ספקי שירותי הבריאות צריכים גם להיות משכילים על היתרונות הבריאותיים של אוננות ולהיות מוכנים לענות על כל חששות או שאלות של המטופלים שלהם. זה יוביל להבנה טובה יותר של הבריאות המינית של האדם ולקדם גישה חיובית כלפי אוננות.

מסקנה

אוננות היא חלק טבעי ונורמלי מהמיניות האנושית, עם הרבה פיזיות ו

סיפורים וכתבות נוספות באתר

חיות מחמד: חברינו הפרוותיים וחברינו הנאמנים

חיות מחמד: חברינו הפרוותיים וחברינו הנאמנים

1 צפיות | 0 תגובות | 2 לייקים

חיות מחמד הן פריט נפוץ במשקי בית רבים ברחבי העולם. מחתולים חמודים ועד כלבים נאמנים, יצורים אלה בעלי ארבע רגליים כבשו את ליבם של מיליוני אנשים והפכו לחלק בלתי נפרד…

חיות מחמד: חברינו הפרוותיים וחברינו הנאמנים
מכוניות: מהפכה בתחבורה

מכוניות: מהפכה בתחבורה

2 צפיות | 0 תגובות | 2 לייקים

מההתחלה הצנועה של כרכרות רתומות לסוסים, ועד למכונות המלוטשות והיעילות שאנו רואים על הכבישים כיום, מכוניות נמצאות בחזית התחבורה כבר למעלה ממאה שנה. כלי רכב ארבע-גלגליים אלה חוללו מהפכה בדרך…

מכוניות: מהפכה בתחבורה
העולם המגוון של נערות ליווי: ניפוץ סטריאוטיפים וחקירת האמת

העולם המגוון של נערות ליווי: ניפוץ סטריאוטיפים וחקירת האמת

3 צפיות | 0 תגובות | 2 לייקים

המונח "נערת ליווי" מעורר לעתים קרובות תמונות חיות של אישה לבושה בקפידה, עושה פוזות מפתה מול טלפון, מוכנה להגשים פנטזיות מיניות לפי דרישה. התיאור ההוליוודי הזה הוביל רבים לראות בנערות…

העולם המגוון של נערות ליווי: ניפוץ סטריאוטיפים וחקירת האמת
קונדומים: ההגנה האולטימטיבית לבריאות מינית

קונדומים: ההגנה האולטימטיבית לבריאות מינית

6 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

קונדומים קיימים כבר מאות שנים, ומשמשים כאחת השיטות היעילות ביותר למניעת הריון ומניעה של זיהומים המועברים במגע מיני (STIs) והריונות לא מכוונים. אנו יכולים לייחס את השימוש בקונדומים לתרבויות עתיקות…

קונדומים: ההגנה האולטימטיבית לבריאות מינית
תל אביב: עיר תוססת של ניגודים ופנינים נסתרות בישראל

תל אביב: עיר תוססת של ניגודים ופנינים נסתרות בישראל

6 צפיות | 0 תגובות | 1 לייקים

תל אביב, השוכנת על חוף הים התיכון, היא מטרופולין שוקק חיים והמרכז הכלכלי והתרבותי של ישראל. עם היסטוריה עשירה שראשיתה במאה ה -19, עיר זו היא תערובת של ישן וחדש,…

תל אביב: עיר תוססת של ניגודים ופנינים נסתרות בישראל
לחקור את העולם החושני של עיסוי אירוטי

לחקור את העולם החושני של עיסוי אירוטי

8 צפיות | 0 תגובות | 2 לייקים

עיסוי אירוטי, הידוע גם בשם עיסוי חושני, הוא סוג של עיסוי הכולל מגע חושני וטכניקות כדי לעורר עוררות מינית והנאה. זה משמש לעתים קרובות כצורה של משחק מקדים או כדרך…

לחקור את העולם החושני של עיסוי אירוטי